tn_20061984.aasta lõpus valmis Vihasoo külla 100-kohaline lasteaed, mis alustas tegevust lastepäevakoduna 16.jaanuaril 1985.aastal. Korraldatud nimekonkursil nimetati lastepäevakodu „Tõrupereks“, lasteaia õue istutati noored tammed. Lastepäevakodus avati 3 lasteaiarühma ja 1 sõimerühm, lapsi oli algusaastatel ligemale sada.

1.septembril 1987.aastal valmis juurdeehitusena algkoolihoone, mis oli mõeldud 4-klassile. Valmis ka saal-võimla.

Alates 1992.aasta 1.septembrist on algkooliosa 5-klassiline ja 2007 a. 1.septembrist 6-klassiline.

Aastate jooksul on meie majast kujunenud oluline koht Vihasoo küla elus. Siin paikneb küla raamatukogu,keraamikokoda, siin käivad koos laulukoor, tantsijad ja siin toimuvad ka külapeod. Meie kooli õpetajad on ise aktiivsed taidlejad ja täiskasvanute juhendajad.

1.septembril 2017 osales Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid meie kooli tarkusepäeva aktusel. Samal päeval toimus ka kaasava hariduse ümarlaud, milles osalesid Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Sotsiaaalministeeriumi esindajad koos Kuusalu valla volikogu esimehe, haridusnõuniku  ning meie kooli õpetajatega.
 2019/2020 õppeaastal tähistasime lasteaia 35.sünnipäeva.